Prawo Rodzinne

Podjęcie decyzji o Zakończeniu małżeństwa często jest jednym z najtrudniejszych i najbardziej emocjonujących momentów w życiu. Nasza Kancelaria przeprowadzi ten trudny i stresujący proces, zabezpieczając wszystkie interesy klienta.

Podczas sprawy rozwodowej często zapadają decyzje, które mają ogromny wpływ na dalsze życie klienta. Rozstrzygnięcie takie jak:

  • wina za rozpad małżeństwa,
  • władza rodzicielska nad małoletnim dzieckiem,
  • kontakty z dzieckiem
  • alimenty na rzecz małoletniego dziecka lub małżonka

wymagają specjalistycznej wiedzy prawnej, która pomoże pomyślnie zakończyć postępowanie.

W ramach naszej działalności zapewniamy klientom:

  • Konsultację – nasi prawnicy dokładnie zapoznają się z sytuację w jakiej znalazł się klient, a następnie zaproponuje najlepszą możliwą strategię w postępowaniu rozwodowym. Na tym etapie wyjaśnimy również wszystkie zagadnienia prawne związane z kwestiami przebiegu procesu rozwodowego oraz towarzyszącym mu postępowaniom dotyczącym kwestii podziału majątku, władzy rodzicielskiej i alimentów.
  • Mediacje – w ramach naszej działalności oferujemy również mediacje między małżonkami.  Silne emocje związane z rozwodem często sprzyjają nieracjonalnym działaniom i chęci rewanżu. Mediacja prowadzona przez Adwokata często pozwala wyjaśnić wiele spornych kwestii oraz upraszcza i przyspiesza postępowanie. Warto jednak zaznaczyć, że mediację zawsze prowadzimy w takim sposób, żeby ugoda między stronami uwzględniała wcześniej ustalone racje naszych klientów.
  • Przygotowanie do rozprawy – na tym etapie zbieramy wszystkie niezbędne dowody i kompletujemy dokumenty. Odpowiednie przygotowanie się do postępowania wymaga przedstawienia przez klienta pełnej sytuacji rodzinnej i prawnej, żeby reprezentacja w sądzie mogła być skuteczna. Warto zaznaczyć, że Adwokat lub Radca Prawny zobowiązany jest do zachowania poufności powierzonych mu informacji.
  • Reprezentację podczas rozprawy – nasza Kancelaria zajmuje się także reprezentowaniem klienta podczas rozprawy sądowej, prowadząc ją tak, aby orzeczenie było jak najbardziej korzystne dla klienta.
Masz pytania?
Skontakuj się z nami
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram